Zastosowanie olejów roślinnych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zastosowanie olejów roślinnych

Medycyna dalekowschodnia wierzy, że w każdym człowieku, zwierzęciu i roślinie przepływa energia życiowa Qi. Być może, jednak co jest całkowicie pewne, to fakt iż z wielu rośli można pozyskać oleje wpływające na nasze zdrowie i wygląd. Chociaż oleje roślinne kojarzą się przede wszystkim z zabiegami kuchennymi okazuje się, że mogą mieć też inne zastosowania.

Do najbardziej znanych i najczęściej używanych olejów roślinnych należą słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany czy oliwa z oliwek. Oleistą substancję można jednak pozyskać z każdej rośliny. Mogą służyć do tego jej owoce, nasiona, pestki czy kiełki. Okazuje się, że oleje roślinne nadają się nie tylko do jedzenia. Są wykorzystywane do produkcji materiałów malarskich i lakierniczych, paliw oraz kosmetyków. Szczególne cenne są jednak właściwości lecznicze niektórych z nich. Na pewno można wymienić tutaj olej z wiesiołka. Pozyskiwany jest z nasion tej rośliny i posiada właściwości antyoksydacyjne. Z jego pomocą można łagodzić symptomy łuszczycy skóry, różnych jej alergii oraz wykonywać masaże lecznicze lub opóźniające efekty starzenia.

Większość z nas używa od czasu do czasu sezamu, a może także oleju sezamowego? Naprawdę warto, gdyż jego spożywanie wpływa na obniżenie ciśnienia, a wiele osób ma dzisiaj z tym problemy. Pomaga on także w oczyszczaniu organizmu z toksyn. W tym celu warto go spożywać oraz poddawać się masażom z wykorzystaniem ciepłego oleju sezamowego. Jako naturalny składnik kosmetyków nawilża, wygładza, zmniejsza wrażliwość skóry i poprawia jej ukrwienie. Z kolei olej migdałowy oprócz tego, że może nadawać naszym ciastom wspaniałego aromatu, jest również wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym jako środek o właściwościach przeczyszczających. Używa się go też do produkcji pachnących kosmetyków oraz łagodnych środków do pielęgnacji skóry dziecięcej. Trzeba też wspomnieć o oleju oliwkowym, czyli dobrze nam znanej i docenianej w kuchni oliwie z oliwek. Jest to doskonały środek pomagający w uporaniu się z problemami suchej i pękającej skóry. Poza tym stosowana jest w kosmetycznych preparatach wzmacniających włosy i paznokcie.

Polecamy  Kapusta w medycynie ludowej

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*