Zastosowanie olejów roślinnych
Zastosowanie olejów roślinnych
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zastosowanie olejów roślinnych

Medycyna dalekowschodnia wierzy, że w każdym człowieku, zwierzęciu i roślinie przepływa energia życiowa Qi. Być może, jednak co jest całkowicie pewne, to fakt iż z wielu rośli można pozyskać oleje wpływające na nasze zdrowie i wygląd. Chociaż oleje roślinne kojarzą się przede wszystkim z zabiegami kuchennymi okazuje się, że mogą mieć też inne zastosowania.

Do najbardziej znanych i najczęściej używanych olejów roślinnych należą słonecznikowy, rzepakowy, kukurydziany czy oliwa z oliwek. Oleistą substancję można jednak pozyskać z każdej rośliny. Mogą służyć do tego jej owoce, nasiona, pestki czy kiełki. Okazuje się, że oleje roślinne nadają się nie tylko do jedzenia. Są wykorzystywane do produkcji materiałów malarskich i lakierniczych, paliw oraz kosmetyków. Szczególne cenne są jednak właściwości lecznicze niektórych z nich. Na pewno można wymienić tutaj olej z wiesiołka. Pozyskiwany jest z nasion tej rośliny i posiada właściwości antyoksydacyjne. Z jego pomocą można łagodzić symptomy łuszczycy skóry, różnych jej alergii oraz wykonywać masaże lecznicze lub opóźniające efekty starzenia.

Większość z nas używa od czasu do czasu sezamu, a może także oleju sezamowego? Naprawdę warto, gdyż jego spożywanie wpływa na obniżenie ciśnienia, a wiele osób ma dzisiaj z tym problemy. Pomaga on także w oczyszczaniu organizmu z toksyn. W tym celu warto go spożywać oraz poddawać się masażom z wykorzystaniem ciepłego oleju sezamowego. Jako naturalny składnik kosmetyków nawilża, wygładza, zmniejsza wrażliwość skóry i poprawia jej ukrwienie. Z kolei olej migdałowy oprócz tego, że może nadawać naszym ciastom wspaniałego aromatu, jest również wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym jako środek o właściwościach przeczyszczających. Używa się go też do produkcji pachnących kosmetyków oraz łagodnych środków do pielęgnacji skóry dziecięcej. Trzeba też wspomnieć o oleju oliwkowym, czyli dobrze nam znanej i docenianej w kuchni oliwie z oliwek. Jest to doskonały środek pomagający w uporaniu się z problemami suchej i pękającej skóry. Poza tym stosowana jest w kosmetycznych preparatach wzmacniających włosy i paznokcie.

>>>>  Jak przebiega leczenie boreliozy?

Poprzedni artykułLeczniczy masaż klasyczny
Następny artykułLudowe sposoby na ból
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.