Zapobieganie grzybicy
Zapobieganie grzybicy
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zapobieganie grzybicy

Grzybica Zapobieganie grzybicy Leczenie grzybicy Typy grzybicy Budowa skóry

Higiena osobista

Podstawą w zapobieganiu grzybicy jest higiena osobista czyli reguralne mycie całego ciała za pomoca mydła lub innych detergentów, reguralne zmiana ubrań oraz systematyczne ich pranie.

Własny ręcznik

Ogromne znaczenie ma uzywanie własnego ręcznika… zwłaszcza na zajęciach na basenie, a także dokładne wycieranie fałdów ciała. Będąc na basenie, w saunie, łaźniach publicznych czy też w hotelach należy również używać własnego obuwia do tego przeznaczonego a także korzystać ze środków odkarzających które często są na basenach.

Nie chodź boso

W żadnym wypadku w takich miejscach nie należy chodzić boso. Przed zakładaniem obuwia należy bardzo dokładnie osuszyść stopy a zwłaszcza miejsca między palcami. Należy się także wystrzegać syntetycznych skarpet oraz obuwia powodującego pocenie stóp. Nie należ yrównież używać wspólnych nożyczek do paznokci.

Grzybica Grzybica paznokci i obrębna pachwin Grzybica międzypalcowa Grzybica stóp i dłoni
Grzybica pochwy i sromu Grzybica drobnozarodnikowa

>>>>  Jak wygląda grzybica
Poprzedni artykułGrzybica – podział
Następny artykułJak wygląda grzybica
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.