Zapobieganie grzybicy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zapobieganie grzybicy

Grzybica Zapobieganie grzybicy Leczenie grzybicy Typy grzybicy Budowa skóry

Higiena osobista

Podstawą w zapobieganiu grzybicy jest higiena osobista czyli reguralne mycie całego ciała za pomoca mydła lub innych detergentów, reguralne zmiana ubrań oraz systematyczne ich pranie.

Własny ręcznik

Ogromne znaczenie ma uzywanie własnego ręcznika… zwłaszcza na zajęciach na basenie, a także dokładne wycieranie fałdów ciała. Będąc na basenie, w saunie, łaźniach publicznych czy też w hotelach należy również używać własnego obuwia do tego przeznaczonego a także korzystać ze środków odkarzających które często są na basenach.

Nie chodź boso

W żadnym wypadku w takich miejscach nie należy chodzić boso. Przed zakładaniem obuwia należy bardzo dokładnie osuszyść stopy a zwłaszcza miejsca między palcami. Należy się także wystrzegać syntetycznych skarpet oraz obuwia powodującego pocenie stóp. Nie należ yrównież używać wspólnych nożyczek do paznokci.

Grzybica Grzybica paznokci i obrębna pachwin Grzybica międzypalcowa Grzybica stóp i dłoni
Grzybica pochwy i sromu Grzybica drobnozarodnikowa

Polecamy  Leczenie grzybicy
Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*