-0.5 C
Warszawa
piątek, 24 stycznia, 2020
Strona główna Aktualności W jaki sposób leczy się torbiel Bakera?

W jaki sposób leczy się torbiel Bakera?

22
0
W jaki sposób leczy się torbiel Bakera?
W jaki sposób leczy się torbiel Bakera?
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W jaki sposób leczy się torbiel Bakera?

Sposób leczenia uzależniony jest przede wszystkim od nasilenia objawów. Jeśli objawy są stosunkowo łagodne i nie zakłócają codziennego życia, wystarczające okazuje się najczęściej leczenie niechirurgiczne. Przez kilka dni należy ograniczyć wysiłek i obciążenie kolana. Starać się dużo leżeć z chorym kolanem uniesionym do góry. Wskazane są także zabiegi fizykoterapii.

Lekarz może się także zdecydować na nakłucie torbieli i odessanie zalegającego w niej płynu. Jednocześnie może wstrzyknąć w jej okolicę leki sterydowe, mające za zadanie złagodzić stan zapalny.

Jeśli to podejście nie okaże się skuteczne, torbiel nie cofnęła się, bądź urosła z powrotem po punkcji, być może konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Polega on na usunięciu cysty i ewentualnym zszyciu uszkodzonej torebki stawowej. Zabieg jest prosty, przeprowadzany w miejscowym lub ogólnym znieczuleniu. Najczęściej nie wymaga hospitalizacji i pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu.

Po wykonanym zabiegu, kolano będzie zabandażowane, lekarz może też założyć szynę. Założone szwy, w zależności od rodzaju wchłoną się same, bądź będą wymagały usunięcia po około dwóch tygodniach. W pierwszej dobie po zabiegu, staraj się utrzymywać operowaną okolicę suchą, nie myj jej wodą. Po tym czasie można brać prysznic nie mocząc jednak miejsca zabiegu. Powinno się je natomiast przemywać trzy lub cztery razy dziennie wodą z mydłem lub bawełnianymi wacikami nasączonymi wodą utlenioną.

Jeśli torbiel Bakera jest wynikiem innej toczącej się w organizmie choroby, należy leczyć przede wszystkim schorzenie podstawowe. W innym przypadku może ona odrastać i wymagać kolejnych zabiegów. Jeśli przyczyną są choroby reumatyczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów czy dna moczanowa, należy zwrócić szczególną uwagę na ich prawidłowe leczenie. W przeciwnym wypadku, mogą one doprowadzić nie tylko do ponownego pojawienia się torbieli ale także do wielu poważniejszych komplikacji.

>>>>  CGA800 - odchudzający ekstrakt z zielonej kawy

Informacje dodatkowe

Według Lalonde’a występują cztery czynniki wpływające na stan zdrowia człowieka. Są to: biologia, środowisko, styl życia oraz opieka zdrowotna. Zdrowie można więc zachować i polepszyć nie tylko dzięki zastosowaniu zaawansowanej nauki o zdrowiu, ale także poprzez wybór prawidłowego stylu życia.

Uwaga
 
Wszystkie materiały zamieszczone na stronach Portalu torbielbakera.pl nie mogą stanowić podstawy do podejmowania działań o charakterze zdrowotnym, a w szczególności do stosowania bądź niestosowania określonej terapii, przyjmowania lub nie przyjmowania leków itp.  Każda dolegliwość zdrowotna wymaga indywidualnego podejścia i  musi być konsultowana z wykwalifikowanym lekarzem medycyny.
 

Popularity: 100%

Następny artykułJak powstaje torbiel Bakera ?
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.