Ugotowani, czyli zabójcze tabletki odchudzające

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Tabletki odchudzające są dla wielu otyłych osób ostatnią szansą ratunku, ale na rynku nie brakuje produktów, które mimo szkodliwości przyciągają osoby pragnące pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Wielokrotnie już ostrzegaliśmy przed szkodliwymi tabletkami zawierającym sibutraminę (Meridia, Adipex, Zelixa), ale nie spodziewaliśmy się, że do grona zabójców będziemy musieli zaliczyć kolejny „rewelacyjny środek odchudzający” – DNP.

Co to jest dinitrofenol (DNP)?

Termogeniczne efekty DNP zostali po raz pierwszy zauważone w 1885 roku przez badaczy na Uniwersytecie Stanforda, ale po raz pierwszy zastosowano DNP jako środek odchudzający w 1920 roku. Preparaty zawierające DNP zostały jednak wycofane w 1938 roku, kiedy uznano, że związek wywołuje zbyt dużą liczbę efektów ubocznych oraz zaczęto odnotowywać przypadki śmierci po zastosowaniu dinitrofenolu. Nie zaniechano jednak produkcji DNP, który okazał się na wiele lat niezastąpionym składnikiem preparatów zwalczających chwasty, a podczas wojny w Wietnamie wykorzystano DNP jako składnik fitotoksycznych związków bojowych. Kilka lat temu preparaty zawierające DNP ponownie pojawiły się w kanałach dystrybucji jako składnik silnie odchudzających tabletek pozwalających na szybkie i efektywne spalanie komórek tłuszczowych.

Jak działa DNP i dlaczego przyjmowanie tabletek odchudzających zawierających DNP jest niebezpieczne?

Dinitrofenol jest związkiem, który pozwala bardzo efektywnie pozbyć się tkanki tłuszczowej, ponieważ zaburza zdolność organizmu do wytwarzania ATP (adenozynotrójfosforan). Wszystkie procesy energetyczne zmierzają, w ogólnym rozrachunku, do wytworzenia lub redukcji ATP, ponieważ związek ten jest dla większości organizmów podstawowym źródłem energii. Blokada możliwości syntezy ATP przez dintrofenol sprawia, że organizm musi zwiększyć tempo przemiany materii i spalić więcej tłuszczu – zgromadzonego głównie w tkankach. Szybkość procesu ma niestety przykre dla nieświadomych działania DNP konsekwencję. Ponieważ jest to proces egzoenergetyczny, dlatego w efekcie spalania następuję bardzo intensywne wydzielanie ciepła, co z kolei prowadzi do „ugotowania” organizmu.

Polecamy  Opinie VigraFast (forum), cena, efekt, skład, gdzie kupić? Allegro, apteka -

Przypadki śmiertelne w Polsce i na świecie po zastosowaniu DNP

Kilka dni temu serwisy informacyjne przekazały informację o śmierci 20-latki z warszawskiej Pragi, która niestety zmarła po zażyciu tabletek odchudzających zawierających DNP. Nie jest to oczywiście przypadek odosobniony. 24 kwietnia taki sam los spotkał młoda Brytyjkę, która za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych weszła w posiadanie tabletek zawierających DNP. Ile jeszcze młodych osób musi umrzeć zanim zdrowy rozsądek weźmie górę nad chęcią szybkiego schudnięcia? Przecież w dystrybucji nie brakuje bezpiecznych i skutecznych tabletek odchudzających polecanych przez największe sławy dietetyki!

Zielona kawa zamiast DNP?

Jak potwierdzają źródła naukowe, skuteczną kurację odchudzającą można przeprowadzić z zastosowaniem sprawdzonych przez tysiące osób na całym świecie tabletek zawierających naturalne ekstrakty roślinne. Prawdziwą furorę i karierę w wymiarze globalnym, robią obecnie takie produkty jak zielona kawa  i keton malinowy, które charakteryzują się nie tylko wysoką skutecznością, ale przede wszystkim brakiem jakichkolwiek efektów ubocznych. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*