Skuteczność apiterapii
Skuteczność apiterapii
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Skuteczność apiterapii

Do naturalnych środków, które mogą nam pomóc w leczeniu różnych dolegliwości można na pewno zaliczyć zioła, warzywa, owoce, ale także produkty pszczele. Najczęściej stosowany jest miód, który docenia się nie tylko za jego zdrowotne właściwości, ale także za słodki smak. Natomiast nie jest to jedyne dzieło pszczół, które wpływa korzystnie na nasze organizmy.

Zwolennicy medycyny ludowej oraz naturalnych sposobów leczenia przeziębienia polecają przede wszystkim miód lipowy. Można go dodawać do rozgrzewających herbatek, najlepiej z cytryną. Podczas choroby miód zwalcza bakterie, ale kiedy jesteśmy zdrowi również warto go jeść, bo wzmacnia odporność organizmu. Skład chemiczny miodu uzależniony jest od tego z jakich kwiatów zbierany był nektar. Natomiast są także miody spadziowe – z drzew iglastych. Każda odmiana miodu działa dobroczynnie na nieco inne rzeczy. Oprócz przeziębienia miód może być pomocny w leczeniu na przykład problemów z układem moczowym, układem krążenia czy układem trawiennym. Bardzo doceniany i nazywany nawet naturalnym antybiotykiem jest też propolis, czyli kit pszczeli. Pszczoły pozyskują go z żywicy roślin i używają podczas wzmacniania ula. Jego dobroczynne działanie wykorzystuje się w leczeniu chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, układu moczowo-płciowego, przewodu pokarmowego. Bywa też pomocny w stomatologii oraz ortopedii.

Kolejna dobroczynna substancja pochodzenia pszczelego to pyłek kwiatowy. Ponieważ jest bardzo odżywczy i ma właściwości regenerujące stosuje się go u osób z niedokrwistością, miażdżycą, chorobami skóry, jelit i wątroby, a nawet z nowotworami. Jako środek leczniczy, ale także naturalny kosmetyk używane jest z kolei mleczko pszczele. Produkowane jest ono przez pszczoły. Pomaga zarówno w problemach natury reumatycznej, okulistycznej oraz dermatologicznej, jak i w przypadku kłopotów z cerą. Pszczoły produkują także jad, który działa na bakterie, grzyby, a także przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Trzeba też tu wymienić oczywiście wosk pszczeli, z którego można robić ozdobne i pachnące świece, ale także maści, kremy czy szminki do ust. Jego odżywcze właściwości sprawiają, że skóra odzyskuje gładkość i świeżość.

>>>>  Encyklopedyczne wiadomości o brodawkach (kurzajkach)

Poprzedni artykułDomowe kuracje ziołowe
Następny artykułMedycyna chińska i tybetańska
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.