Rodzaje kurzajek i ich leczenie
Rodzaje kurzajek i ich leczenie
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Rodzaje kurzajek i ich leczenie

Inaczej zwane brodawkami, to grudkowate zmiany skóry znajdujące się na szerokiej podstawie, na często nierównej powierzchni. Zakażenie kurzajkami wywołuje wirus HPV. Kurzajki zazwyczaj nie są bolesne. Skóra wokół kurzajek nie ulega stanowi zapalnemu.

Wyróżniamy następujące rodzaje kurzajek:

– brodawki zwykłe

– brodawki stóp

– brodawki płaskie

– brodawki przejściowe

– kłykciny kończyste

– uogólnione zakażenie skóry , stan przedrakowy

Kurzajki występują bardzo często. Ocenia się, że nawet 10 procent ludzkości, jest zarażonych wirusem. Najczęściej narażone na zachorowanie są dzieci, i młodzież, oraz osoby o obniżonej odporności.

– samoistne ustąpienie – niezwykle rzadkie, ale się zdarza
– krioterapia
– usunięcie przez chirurga
– metody chemiczne – polegające na stopniowym wypalaniu brodawek substancjami chemicznymi, zawierającymi najczęściej kwas mlekowy, lub kwas salicylowy, oraz jednoczesnym ich rozmiękczaniu przy pomocy kąpieli w ciepłej wodzie z użyciem mydła
– zastosowanie azotanu srebra

>>>>  Jak przebiega leczenie boreliozy?
Poprzedni artykułStare metody leczenia kurzajek
Następny artykułWirus HPV przyczyną powstawania kurzajek
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.