Pielęgnacja tatuażu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Aby z dumą obnosić się z nowym wzorem na swoim ciele spełnić musimy kilka warunków. Duże znaczenie ma tu zarówno wybór wzoru, jak i miejsca, w którym zostanie on wykonany. Równie istotne jest jednak także to, by właściwie przygotować się do sesji oraz poddać nowo wykonany tatuaż właściwej pielęgnacji.

Na dzień przed wykonaniem tatuażu powinniśmy zagwarantować sobie maksimum relaksu, by odczucia z dnia tatuowania nie były zbyt dotkliwe. W przypadku kobiet nie zaleca się wykonywania go w okresie miesiączkowania, bowiem wówczas są one bardziej wrażliwe, co potęguje ból oraz zwiększa ryzyko wystąpienia krwotoku. 
Zrezygnować należy także z używek typu alkohol i inne. Dając sobie możliwość wypoczynku sprawiamy, że nasze ciało lepiej zniesie spotkanie z maszynką.

Samo nanoszenie wzoru na ciało i odczucia z tym związane są sprawą indywidualną. Tatuowanie polega na nakłuwaniu skóry igłą, zatem nie należy ukrywać, iż sprawia ono ból, który, jak wiadomo, każdy znosi w inny sposób; stąd też różne opinie na temat tego czy tatuowanie boli, czy też nie. Warte podkreślenia jest jednak to, że decydując się na jego posiadanie winniśmy wytrwać, by artysta mógł wykonać wzór najlepiej, jak potrafi.

Po wykonaniu tatuażu każdy otrzymuje cenne wskazówki dotyczące jego pielęgnacji. Od tego momentu to my jesteśmy odpowiedzialni za jego wygojenie i efekt końcowy. Ważne jest zastosowanie się do zasad na temat jego pielęgnacji.

Każdy nowo powstały wzór smarowany jest wazeliną lub innym specyfikiem o właściwościach natłuszczających a następnie zakładana jest na niego folia, która winna być ściągnięta po 2-3 godzinach. Następnie wzór należy przemyć zimną wodą z niewielką ilością delikatnego mydła bez barwników i substancji zapachowych (np. mydło w płynie „Biały Jeleń”). Po delikatnym osuszeniu tatuażu należy nanieść na powierzchnię skóry preparat zalecany do użycia przez tatuażystę (np. Alantan maść czy wazelina). Preparat pielęgnujący tatuaż powinniśmy stosować w ciągu dwóch pierwszych tygodni po wykonaniu tatuażu co 2-3 godziny, później co 4-5 godzin aż do całkowitego zagojenia się miejsca, w którym tatuaż został wykonany, zatem do 6-8 tygodni. 
Na kilka dni po wykonaniu tatuażu odradza się picia alkoholu oraz sięgania po inne używki.

Polecamy  Charakterystyka choroby Alzheimera (okresy choroby)

Przez okres gojenia się tatuażu, a więc przez okres nawet do 8 tygodni, nie należy zbyt mocno moczyć skóry, na powierzchni której znajduje się nowy wzór, co mogłoby doprowadzić do rozmoknięcia wzoru oraz wywołania uczucia swędzenia a następnie łuszczenia się skóry. 
W tym okresie należy także zrezygnować z dobrodziejstw basenu, sauny i solarium, by nie doszło do uszkodzenia rany.

Właściwe podejście do zasad pielęgnacji tatuażu sprawi, że nowy wzór będzie prezentował się wspaniale, na czym powinno nam zależeć przede wszystkim.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*