Pielęgnacja tatuażu
Pielęgnacja tatuażu
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Aby z dumą obnosić się z nowym wzorem na swoim ciele spełnić musimy kilka warunków. Duże znaczenie ma tu zarówno wybór wzoru, jak i miejsca, w którym zostanie on wykonany. Równie istotne jest jednak także to, by właściwie przygotować się do sesji oraz poddać nowo wykonany tatuaż właściwej pielęgnacji.

Na dzień przed wykonaniem tatuażu powinniśmy zagwarantować sobie maksimum relaksu, by odczucia z dnia tatuowania nie były zbyt dotkliwe. W przypadku kobiet nie zaleca się wykonywania go w okresie miesiączkowania, bowiem wówczas są one bardziej wrażliwe, co potęguje ból oraz zwiększa ryzyko wystąpienia krwotoku. 
Zrezygnować należy także z używek typu alkohol i inne. Dając sobie możliwość wypoczynku sprawiamy, że nasze ciało lepiej zniesie spotkanie z maszynką.

Samo nanoszenie wzoru na ciało i odczucia z tym związane są sprawą indywidualną. Tatuowanie polega na nakłuwaniu skóry igłą, zatem nie należy ukrywać, iż sprawia ono ból, który, jak wiadomo, każdy znosi w inny sposób; stąd też różne opinie na temat tego czy tatuowanie boli, czy też nie. Warte podkreślenia jest jednak to, że decydując się na jego posiadanie winniśmy wytrwać, by artysta mógł wykonać wzór najlepiej, jak potrafi.

Po wykonaniu tatuażu każdy otrzymuje cenne wskazówki dotyczące jego pielęgnacji. Od tego momentu to my jesteśmy odpowiedzialni za jego wygojenie i efekt końcowy. Ważne jest zastosowanie się do zasad na temat jego pielęgnacji.

Każdy nowo powstały wzór smarowany jest wazeliną lub innym specyfikiem o właściwościach natłuszczających a następnie zakładana jest na niego folia, która winna być ściągnięta po 2-3 godzinach. Następnie wzór należy przemyć zimną wodą z niewielką ilością delikatnego mydła bez barwników i substancji zapachowych (np. mydło w płynie „Biały Jeleń”). Po delikatnym osuszeniu tatuażu należy nanieść na powierzchnię skóry preparat zalecany do użycia przez tatuażystę (np. Alantan maść czy wazelina). Preparat pielęgnujący tatuaż powinniśmy stosować w ciągu dwóch pierwszych tygodni po wykonaniu tatuażu co 2-3 godziny, później co 4-5 godzin aż do całkowitego zagojenia się miejsca, w którym tatuaż został wykonany, zatem do 6-8 tygodni. 
Na kilka dni po wykonaniu tatuażu odradza się picia alkoholu oraz sięgania po inne używki.

>>>>  Jak dorobić się kaloryfera?

Przez okres gojenia się tatuażu, a więc przez okres nawet do 8 tygodni, nie należy zbyt mocno moczyć skóry, na powierzchni której znajduje się nowy wzór, co mogłoby doprowadzić do rozmoknięcia wzoru oraz wywołania uczucia swędzenia a następnie łuszczenia się skóry. 
W tym okresie należy także zrezygnować z dobrodziejstw basenu, sauny i solarium, by nie doszło do uszkodzenia rany.

Właściwe podejście do zasad pielęgnacji tatuażu sprawi, że nowy wzór będzie prezentował się wspaniale, na czym powinno nam zależeć przede wszystkim.

Poprzedni artykułZespół przewlekłego zmęczenia
Następny artykułOdkryto ludzki gen będący ochroną przed wirusem HIV
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.