Objawy Klimakterium
Objawy Klimakterium
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Klimakterium to inna nazwa menopauzy, która jest częścią życia każdej kobiety. Jednak trzeba pamiętać, ze wraz z menopauzą w organizmie kobiety spada ilość hormonów, które utrzymuj ą organizm w odpowiednim stanie zdrowia. Kiedy zaczyna ich brakować bardzo często spada wydolność krążeniowa organizmu kobiety, oraz powstają różnego rodzaju zatory. Dla laików na zawał może umrzeć jedynie mężczyzna, a jest to w zupełności nie prawda. I kobieta jest narażona na zawał w wieku po menopauzalnym.

Klimakterium sprzyja rozwojowi choroby wieńcowej oraz wszelkim zwyrodnieniom stawów oraz osteoporozie. Oczywiście można z tym walczyć poprzez odpowiednią terapię hormonalną, która bardzo dobrze wpływa na organizm i zapobiega chorobom opisanym wyżej. Oczywiście nie każda kobieta kwalifikuje się do takiego leczenia, ale zawsze można spróbować, bo jest to duża szansa na spokojną i przede wszystkim zdrową starość. Oczywiście zastępcza terapia hormonalna usuwa częściowo albo i całkowicie dolegliwości towarzyszące menopauzie jakimi są uderzenia gorąca, depresja, złe samopoczucie, brak koncentracji oraz wiele innych bardzo nieprzyjemnych objawów.

>>>>  Klimakterium
Poprzedni artykułKlimakterium
Następny artykułObjawy menopauzy
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.