Ludowe sposoby na ból

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ludowe sposoby na ból

Ból dotyka co jakiś czas każdego z nas. Jedni starają się jakoś przeczekać aż minie, inni szukają różnych sposobów by go chociaż złagodzić. Przeciwnicy zażywania zbyt dużej ilości środków farmakologicznych odwołują się tutaj do medycyny ludowej i  naturalnych sposobów na ból.

Jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości jest ból głowy. Jak sobie z nim radzić bez Aspiryny czy Ibupromu? Można pić ziołowe napary. Należy wymieszać ze sobą suszone liście i pączki brzozy oraz ziele nostrzyka. Dwie łyżeczki takiej mieszanki zalewa się wrzątkiem i po kwadransie wypija. Podobnie ma działać napar z pierwiosnka i bratka. Poza tym warto też się uspokoić i odprężyć. Pomocna będzie herbatka z melisy oraz kojący masaż skroni. Zioła pomagają także, kiedy boli ząb. Najczęściej poleca się płukankę z szałwii, która zresztą może też być skuteczna na ból gardła. Natomiast inne naturalne sposoby na obolałe gardło to płukanie wodą z solą czy syrop z cebuli.

Kolejny dość powszechny rodzaj bólu dotyczy pleców, czyli po prostu kręgosłupa. W zależności od trybu życia i ewentualnych wad postawy ból może dotyczyć różnych jego odcinków. W tym przypadku najbardziej skuteczne są odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół kręgosłupa oraz masaże. Poza tym można wygrzewać bolące miejsca i smarować je olejkami o takim również działaniu. Wygrzewanie w połączeniu z odprężeniem w aromatycznej kąpieli łagodzi z kolei bóle menstruacyjne. Dolegliwości miesiączkowe przechodzą jednak zawsze po jakimś czasie, co natomiast kiedy boli żołądek? Jeśli powodem dolegliwości jest niestrawność wystarczy herbatka z dziurawca, mięty czy rumianku albo krople żołądkowe. Natomiast na poważniejsze problemy układu trawiennego podobno pomaga sok z kapusty. Łagodzi on dolegliwości związane ze wrzodami żołądka i dwunastnicy. Poza tym okłady z liści kapusty mogą być pomocne w przypadku bóli lędźwiowych i głowy. Często korzystają z nich także karmiące matki, które cierpią z powodu nawału pokarmu i zbyt nabrzmiałych piersi. Jak więc widać naprawdę można spróbować sięgnąć po naturalne środki zanim zaczniemy łykać tabletki przeciwbólowe. Dzięki temu w żaden sposób nie obciążymy organizmu.

Polecamy  Preparaty, leki na kurzajki

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*