Jaka jest średnia wielkość kobiecych piersi na świecie i w Polsce

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kobiece piersi są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kobiecej anatomii. Rozwój tych największych kobiecych gruczołów może się rozpocząć już w wieku 8 lat, ale zazwyczaj piersi kształtują się w okresie dojrzewania. Biust większości kobiet osiąga pełnię kształtu i wielkości w okolicach 20. roku życia i zazwyczaj wielkość biustu jest stabilna i utrzymuje się przez większą część życia. Oczywiście zdarzają się wahania rozmiaru, ale są one zazwyczaj spowodowane przez określone czynniki, takie jak ciąża, wzrost masy ciała lub wahania poziomu hormonów spowodowane miesiączkowaniem. Rozmiar i kształt piersi jest zazwyczaj podyktowany aspektami genetycznymi, ale w coraz większym stopniu na rozmiar piersi zaczynają wpływać same kobiety stosując tabletki powiększające piersi  lub implanty piersi. Przyjrzyjmy się jednak jaka jest średnia wielkość kobiecych piersi na całym świecie i czy opinia wyrażona brytyjskie stylistki Trinny i Sussanah, według których Polki mają małe piersi jest prawdziwa[i].

Jaką funkcję spełniają kobiece piersi?

Podstawowa funkcja kobiecych piersi jest ściśle związana z ludzką biologią rozmnażania. Kobiece piersi są przede wszystkim gruczołami mlecznymi, które w okresie karmienia potomstwa odpowiadają za dostarczanie dziecku optymalnego i naturalnego pokarmu. Według naukowców kobiece piersi są także swego rodzaju „wabikiem”, który przyciąga osobniki płci przeciwnej. Dla mężczyzn prawidłowo wykształcone, pełne piersi są także oznaką siły witalnej, zdolności rozrodczych partnerki oraz gwarancji, że potomstwo nie będzie się musiało obawiać o pokarm. Wymienione funkcje piersi dotyczą oczywiście tylko czysto biologicznego przeznaczenia, należy bowiem zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach kobiece piersi są także źródłem inspiracji dla artystów, filmowców i innych profesji, które bazują na „podnietach” skierowanych do mężczyzn.

Polecamy  Jagody goji – naturalny zdrowia i pomaga w utracie wagi

Jaki jest przeciętna wielkość kobiecych piersi?

Wielkość biustu w poszczególnych wiekach podgalała nieustannej modyfikacji, ale największe zmiany w tym obszarze rozpoczęły się w XX wieku, kiedy wzrost swobód seksualnych spowodował, że kobiety zaczęły eksponować swoje atrybuty. Równolegle zaczął się wyścig producentów staników i strojów kąpielowych, które miały podkreślić walory kobiecej sylwetki.

Wspomniane we wstępie do niniejszego artykułu brytyjskie stylistki, w czasie swojej wizyty w Polsce, zachwalały wysportowane sylwetki Polek, natomiast nie szczędziły słów krytyki opisując wielkość piersi polskich kobiet. Czy jednak Polki mają się czego wstydzić?

wielosc kobiecych piersi na swiecie 1024x546 Jaka jest średnia wielkość kobiecych piersi na świecie i w Polsce

Na powyższej mapie uwzględniono przeciętną wielkość kobiecych piersi w Europie. Nie trudno zauważyć, że w porównaniu do obszaru Wielkiej Brytanii, Polki w żaden sposób nie odstają! W kolei w raporcie opublikowanym przez wiodącego producenta kobiecej bielizny wartości najczęściej kupowanych miseczek kształtują się następująco:

Rozmiar miseczki stanika:

D

C

B

A

Wielka Brytania

57 %

18 %

19 %

6 %

Dania

50 %

19 %

24 %

7 %

Holandia

36 %

27 %

29 %

8 %

Belgia

28 %

28 %

35 %

9 %

Francja

26 %

29 %

38 %

7 %

Szwecja

24 %

30 %

33 %

14 %

Grecja

23 %

28 %

40 %

9 %

Szwajcaria

19 %

24 %

43 %

14 %

Austria

11 %

27 %

51 %

10 %

Włochy

10 %

21 %

68 %

1 %

 

Niestety w Polki mają jeden poważy problem – nie potrafią właściwie dobrać rozmiaru stanika i większość decyduje się na zakup „nieśmiertelnego” rozmiaru 75B. Między innymi z tego powodu rośnie popularność brafittingu, czyli doradztwa w zakresie prawidłowego doboru stanika.

Właściwe dobranie stanika jest niezwykle istotne, ponieważ zbyt duży rozmiar nie będzie spełniał swojej funkcji podtrzymującej, natomiast za mały będzie po zniekształcał piersi. Warto przy tej okazji nadmienić, że naukowcy od pewnego czasu obserwują, że rozmiar kobiecych piersi się zwiększa i jest to trend ogólnoświatowy. Dlaczego kobiety mają coraz większe piersi?

Polecamy  Recenzje ProstEro, kup, cena, skład, instrukcja, oszustwo?

Ciekawostki na temat kobiecych piersi

Na zakończenie artykułu chcielibyśmy zaprezentować kilka ciekawostek na temat kobiecych piersi, które znalazły się w programie „Secret History of the Bra” wyemitowanym na kanale National Geographic Channel 25 września 2007 roku.

– pojedyncza pierś waży około 45 gramów
– wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji biustonoszy wykorzystywane są między innymi składniki pochodzące z ropy naftowej, stopów metali i produkty recyclingu
– każdego dnia produkowanych jest blisko 4 miliony nowych biustonoszy
– na całym świecie wydaje się niemal 16 bilionów dolarów na zakup biustonoszy
– przeciętna kobieta posiada około 6 par biustoszy.

Cały materiał wyemitowany przez National Geographic można zobaczyć poniżej:

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*