Jak zatrzymać wypadanie włosów?
Jak zatrzymać wypadanie włosów?
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Każda kobieta marzy o gęstych i zdrowych włosach. Co jednak zrobić, gdy włosy zaczną wypadać? Jak temu zaradzić i jak znaleźć przyczynę wypadania włosów?

Nawet u zdrowej osoby włosy wypadają, jednak nie powinniśmy tracić więcej niż 100-200 włosów na dzień. Przeciętny czas życia włosa to od 2 do 6 lat. Gdy zauważymy nasilone wypadanie włosów, należy natychmiast działać! Przyczyn wypadania włosów może być wiele, od błahych do tych bardziej poważnych.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Źle dobrane szampony i odżywki często obciążają włosy.  Szczególnie te zawierające silikony obklejają włos i uniemożliwiają jego prawidłowe odżywienie. Zabójcze dla włosa są również kosmetyki stylizujące, a przede wszystkim działanie suszarki, prostownicy czy lokówki. Wysoka temperatura uszkadza nie tylko włos, ale bardzo często również mieszek włosowy, dlatego zabiegi stylizujące fryzurę należy ograniczyć do minimum. Włosy nie przepadają również za upięciami typu koński ogon czy kok, które zbyt mocno napinają włosy.

Witaminy ponad wszystko!

Nasza dieta powinna być odpowiednio zbilansowana, jednak drastyczne głodówki odchudzające, niedożywienia czy palenie papierosów niekorzystnie wpływają na stan naszych włosów. Lekarza zalecają stosowanie suplementów diety, które dostarczają organizmowi biotyny, cynku, witamin z grupy B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Efekty stosowania tabletek na wypadanie włosów nie pojawiają się od razu bardzo często, dopiero po 3-5 miesiącach, co jest związane z całym cyklem życia włosa. Warto wypróbować również domowe sposoby, takie jak: sok z czarnej rzodkwi czy nacieranie skalpu naftą kosmetyczną.

Wypadanie włosów a choroby

Bardzo często wypadanie włosów jest związane ze stresem, nawet kilkudniowa gorączka może wywołać wypadanie włosów.  Jeżeli odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów nie wpłyną na poprawienie kondycji włosów to bezzwłocznie należy się skontaktować z lekarzem. Wypadanie włosów może być efektem poważnych chorób, m.in.: łuszczycy, łojotokowego zapalenie skóry czy łupieżu. Z nadmiernym wypadaniem włosów należy kojarzyć nie tylko choroby skóry głowy, ale również ogólnoustrojowe: nadczynność lub niedoczynność tarczycy, anemię, zaburzenia hormonalne lub zapalenie nadnerczy.

>>>>  Ile relacji i czy może on być przedłużony? -

Łysienie u kobiet i mężczyzn

Utrata włosów dla obojga płci jest oznaką spadku atrakcyjności i pewności siebie. O ile łysienie dotyka głównie mężczyzn to w ostatnich czasach odnotowuje się wzrost liczby kobiet z objawami nadmiernego wypadania włosów.  Już co piąta kobieta cierpi na łysienie androgenowe, które pojawia się zazwyczaj w okresie menopauzy, tj. ok. 40-50 roku życia. Ten rodzaj wypadania włosów wywołany jest przez zaburzenie poziomu męskich hormonów, głównie DHA. Lekarze zalecają kurację odpowiednim środkiem hormonalnym, który przywraca równowagę hormonalną w organizmie.

Nasz farmaceuta poleca: Follixin to tabletki, które są skutecznym sposobem na wypadanie włosów.  Zapobiegają utracie włosów oraz stymulują odrost nowych.  Preparat został przebadany kliniczne i jest rekomendowany przez specjalistów na całym świecie.

 

Poprzedni artykułŚwiat nie jest taki, jaki się wydaje
Następny artykułPlany treningowe – Masa mięśniowa
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.