Grzybica skóry (dłonie, stopy, okolice pachwin, głowa)

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Grzybice skóry mogą wystąpić u każdej osoby, w każdym wieku i w wielu sprzyjających temu okolicznościach, co w praktyce oznacza, że i przebieg i objawy choroby są całkowicie indywidualne. Do grzybic skóry zalicza się: grzybice skóry gładkiej oraz grzybice skóry owłosionej.

Grzybice skóry gładkiej to przede wszystkimgrzybica dłoni i stóp. Przy tego typu infekcji mamy do czynienia z zaczerwienioną lub różowatą skórą z wykwitami w postaci grudek, pęcherzy i strupów. Może pojawić się również biały nalot na skórze. Bardzo często dochodzi także do wystąpienia świądu, czyli swędzenia. Świąd ten wywołuje bardzo silnie złuszczający się naskórek, który po prostu odpada od skóry.

Nieleczona grzybica stóp i dłoni prowadzi do nasilenia objawów i coraz cięższego stanu – pojawia się przewlekłe stadium infekcji grzybiczej, którego leczenie zajmuje nawet kilka lat.

Do grzybicy skóry gładkiej zalicza się również grzybicę pachwin. Pojawia się ona najczęściej w okolicach pachwin przy udach. Jak ją rozpoznać? Charakterystyczne są zwykle ciemnoczerwone plamy, które najczęściej występują wraz z pęcherzykami i grudkami. Grzybica pachwin często przypomina skórę jak po odparzeniach.

Grzybicy pachwin towarzyszy również swędzenie. To, co predysponuje do występowania zmian grzybiczych właśnie w rejonach pachwin, to otyłość, przy której zwisające fałdy skórne powodują ocieranie się skóry, wzmożoną potliwość oraz korzystne dla grzybów warunki rozwoju.

Grzybice skóry owłosionej to przede wszystkim grzybica skóry głowy. Występują jej 3 odmiany:

  • woszczynowa – zajmuje całą głowę i charakteryzuje się powstawaniem tzw. tarczek (strupów); zwykle w tej odmianie grzybicy wydziela się z chorobowo zmienionych miejsc ostry i nieprzyjemny zapach;
  • strzygąca – grzybica z niewielkimi ogniskami zapalnymi; w tych miejscach włosy łamią się na nierównych wysokościach, co skojarzone zostało z czynnością strzyżenia;
  • drobnozarodnikowa – silnie zakaźny rodzaj grzybicy występującej na skórze głowy; najczęściej występuje u dzieci do lat 10 lub bardzo rzadko na brodzie dorosłych mężczyzn.
Polecamy  Denta Seal - opinie, cena, gdzie kupić, kup teraz, komentarze

Twoja kuracja:

Przez cały czas kuracji korzystnie jest zastosowaćolej z czosnku w kapsułkach Garlic Caps 2×1 bezpośrednio na skórę oraz Oregano Oil – wmasowywać w skórę. Przy leczeniu grzybic skórnych smarujemy zmienione chorobowo miejsca olejem z czosnku oraz maściami/kremami przepisanymi przez lekarza.

Przy rozpoczęciu leczenia grzybicy korzystnie jest wyprać wszystkie ubrania mające kontakt z zainfekowaną powierzchnią, np. bielizna, skarpetki i dodatkowo przeprasować je gorącym żelazkiem. Wymieniamy również wkładki w butach, myjemy domowe kapcie i wymieniamy ręczniki.

  1. Korzystnie jest dołączyć również Oregano Oil do zewnętrznego smarowania, razem z Garlic Caps – olejem czosnkowym

1 Trackback / Pingback

  1. Erofertil - cena, gdzie kupić, opinie, potencjał, oryginalny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*