Grzybica - ogólna charakterystyka
Grzybica - ogólna charakterystyka
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Grzybica – ogólna charakterystyka

Grzybica Zapobieganie grzybicy Leczenie grzybicy Typy grzybicy Budowa skóry

Grzybice, mikozy, choroby zakaźne wywołane miejscowym lub ogólnym zakażeniem -> grzybami chorobotwórczymi. Grzybice dzielimy na powierzchowne tj. grzybice skóry oraz grzybice głębokie. Grzybice głęboki, narządowe, wywołują powstawanie w tkankach procesów zapalnych, również martwicznych. Do zakażeń grzybicznych usposabiają choroby wyniszczające (np. cukrzyca, leczenie antybiotykami, kortykosterydami). Zazwyczaj grzyby przenikają do organizmu człowieka poprzez skaleczenia skóry, przewód pokarmowy, drogi rodne i oddechowe. Grzybica może być przenoszona z człowieka na człowieka oraz ze zwierzęcia na człowieka. Grzybicami mozna się zarazić nie tylko poprzez kontakt z drugim człowiekiem ale również poprzez kontakt z przedmiotami codziennego uzytku takimi jak ręczniki, obuwie. Rozprzestrzenianiu się grzybicy sprzyjają miejsca duszne, o dużej wilgotności powietrza (toalety publiczne, kabiny prysznicowe itp.).

Grzybica stóp i dłoni

Grzybica ta objawia się zaczerwienieniem skóry, wykwitami w postaci grudek ze strupami pojawiającymi się na bocznych powierzchniach dłoni i palców rąk, na stopach umiejscawia się na ich spodniej stronie. Ta odmiana grzybicy powoduje złuszczanie się naskórka, towarzyszy temu silny świąd.

czytaj więcej…

Grzybica międzypalcowa

Grzybica międzypalcowa – jest jedną z najczęstszych postaci grzybicy (grzybicznego zakażenia skóry). Najczęściej występuje między palcami 3 i 4 oraz 4 i 5 na stopie. Grzybica międzypalcowa może prowadzić także do zakażenia bakteryjnego. Zakazić się nią można używając cudzego obuwia, ręczników, korzystając z publicznych basenów, łaźni.

czytaj więcej…

Pamiętaj aby…

… nie używać wspólnych ręczników, które w bardzo łatwy sposób mogą przenosić grzybicę.

Grzybica Grzybica paznokci i obrębna pachwin Grzybica międzypalcowa Grzybica stóp i dłoni
Grzybica pochwy i sromu Grzybica drobnozarodnikowa

>>>>  Grzybica międzypalcowa
Poprzedni artykułGrzybica stóp i dłoni
Następny artykułLeczenie grzybicy
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.