Grzybica drobnozarodnikowa
Grzybica drobnozarodnikowa
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Grzybica drobnozarodnikowa

Grzybica Zapobieganie grzybicy Leczenie grzybicy Typy grzybicy Budowa skóry

Grzybica drobnozarodnikowa – należy do wysoce zakaźnych odmian grzybicy owłosionej skóry głowy i skóry gładkiej głowy u dzieci. Najczęściej występująca we Francji, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji… bardzo rzadko w Polsce.

Objawy grzybicy drobnozarodnikowej:

Na owłosionej skórze głowy objawia się jako okrągłe placki o powierzchni ok. 4 cm, posypane drobnymi łuseczkami. Miejsca te pokryte są resztkami odłamanych włosów o długości ok. 5 mm. W około ognisk pierwotnych powstają ogniska wtórne.

Metoda diagnozy grzybicy drobnozarodnikowej:

Istnieje metoda opracowana przez Steina umożliwiająca identyfikację włosów chorych. Metoda polega na umieszczeniu chorych z obciętymi włosami w świetle słonecznym i naginaniu palcem włosów od czoła ku potylicy. Zdorwe włosy wracają do pierwotnego położenia, włosy chore ułamują się lub nie wracają do pierwotnego kształtu.

Grzybica Grzybica paznokci i obrębna pachwin Grzybica międzypalcowa Grzybica stóp i dłoni
Grzybica pochwy i sromu Grzybica drobnozarodnikowa

>>>>  Klimakterium
Poprzedni artykułBudowa skóry
Następny artykułGrzybica międzypalcowa
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.