Domowe sposoby na kurzajki (brodawki)
Domowe sposoby na kurzajki (brodawki)
Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

 

Domowe sposoby na kurzajki (brodawki)

 

Samoistne ustąpienie

Jest taka możliwość, że kurzajka po pewnym czasie sama ustąpi, ale to bardzo optymistyczny wariant..

Jaskółcze ziele

Teoretycznie sposób ten powinien być powszechnie znany i stosowany. Aby Aby pozbyć się kurzajki należy ją nacierać sokiem mlecznym z jaskółczego ziela. Sok taki ma lekko zółte zabarwienie, jest brudzący ale bardzo skuteczny. Zaletą tej metody jest, że jaskółcze ziele znajdziemy dosłownie wszędzie, wystarczy dobrze poszukać na łące lub w ogrodzie.

Okłady z liści babki

Jest to metoda, która polega na regularnym stosowaniu okładów z rośliny zwanej babką. Liście muszą być posiekane, a okłady muszą trwać około tygodnia, bardzo tania metoda i skuteczna. Można pozbyć się brodawek nawet jeśli chemikalia zawiodły. Ten chwast można łatwiej znaleźć niż jaskółcze ziele, zazwyczaj w szczelinach chodnika lub na trawniku.

Krioterapia

Co prawda sposób mniej domowy i trochę droższy, ale gdy inne metody nie działają.. Potrzebny będzie specjalny aplikator, który można kupić w aptekach, ale ze względu na popularność pewnie nie tylko tam. Cała sztuczka polega na zaaplikowaniu bardzo niskiej temperatury na brodawkę celem jej wymrożenia.

Czosnek

Okazuje się, że i w tej dziedzinie może być nam pomocny czosnek! Czosnek należy rozgnieść na miazgę, przyłożyć na kurzajkę i zalepić małym plastrem. Należy często zmieniać opatrunek z 4-5 razy dziennie, i używać go w nocy. Czas trwania – ok. 2 tygodni.

>>>>  Rak skóry
Poprzedni artykułSkuteczne zabezpieczenie przed kleszczami
Następny artykułPreparaty, leki na kurzajki
Marzena Wielgus
Blog prowadzony jest przez młodą dietetyczkę, pasjonatkę zdrowego stylu życia i matkę, jak sama Autorka o sobie pisze. Jej energia, pasja i twórcze nastawienie do kreowania intrygującej przestrzeni blogowej mogą imponować. Kobieta zamieszcza przepisy na zdrowe potrawy, które świetnie wpływają zarówno na ciało, jak i na ducha. Z perspektywy fachowca i praktyka w sposób wyczerpujący, a zarazem wyjątkowo lekki opisuje różnego rodzaju recenzje, które poleca swoim Czytelnikom. Najprawdziwsza pasjonatka, którzy posiadaja inklinacje i wyjątkowe zacięcie do prowadzenia zdrowego stylu życia, sprawiającego, że najzwyczajniej w świecie jest szczęśliwym człowiekim, który najwyraźniej spełniają się w tym, co robi. Zdołała przy tym zgromadzić wierne grono czytelników, składające się z osób, które również pragną zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie – wiadomo przecież, że człowiek jest jednością psychosomatyczną i wszystkie sfery, w zakresie których funkcjonuje, muszą być poukładane. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i swoją wiedzą pragną w bardzo przystępny sposób dzielić się z innymi. Najważniejsze jest jednak, że sposób, w jaki żyje potrafi zachwycić i skłonić do tego, aby wziął sprawy w swoje ręce i zrobił dla siebie coś dobrego.