Domowe sposoby na kurzajki (brodawki)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

Domowe sposoby na kurzajki (brodawki)

 

Samoistne ustąpienie

Jest taka możliwość, że kurzajka po pewnym czasie sama ustąpi, ale to bardzo optymistyczny wariant..

Jaskółcze ziele

Teoretycznie sposób ten powinien być powszechnie znany i stosowany. Aby Aby pozbyć się kurzajki należy ją nacierać sokiem mlecznym z jaskółczego ziela. Sok taki ma lekko zółte zabarwienie, jest brudzący ale bardzo skuteczny. Zaletą tej metody jest, że jaskółcze ziele znajdziemy dosłownie wszędzie, wystarczy dobrze poszukać na łące lub w ogrodzie.

Okłady z liści babki

Jest to metoda, która polega na regularnym stosowaniu okładów z rośliny zwanej babką. Liście muszą być posiekane, a okłady muszą trwać około tygodnia, bardzo tania metoda i skuteczna. Można pozbyć się brodawek nawet jeśli chemikalia zawiodły. Ten chwast można łatwiej znaleźć niż jaskółcze ziele, zazwyczaj w szczelinach chodnika lub na trawniku.

Krioterapia

Co prawda sposób mniej domowy i trochę droższy, ale gdy inne metody nie działają.. Potrzebny będzie specjalny aplikator, który można kupić w aptekach, ale ze względu na popularność pewnie nie tylko tam. Cała sztuczka polega na zaaplikowaniu bardzo niskiej temperatury na brodawkę celem jej wymrożenia.

Czosnek

Okazuje się, że i w tej dziedzinie może być nam pomocny czosnek! Czosnek należy rozgnieść na miazgę, przyłożyć na kurzajkę i zalepić małym plastrem. Należy często zmieniać opatrunek z 4-5 razy dziennie, i używać go w nocy. Czas trwania – ok. 2 tygodni.

Polecamy  Rak krtani
Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 139 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*