Domowa produkcja srebra koloidalnego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Proces produkcji srebra koloidalnego jest bardzo prosty i zapewnia uzyskanie produktu dobrej jakości nie ustępującej srebru kolonialnemu oferowanemu na rynku. Do produkcji potrzebne są: dwie elektrody srebrne, źródło prądu stałego o napięciu o ok. 30 V oraz woda destylowana.

Najtrudniej będzie zdobyć elektrody srebrne, jako że muszą one być ze srebra najwyższej jakości tj.9.999, w żadnym wypadku nie można użyć srebrnych monet, biżuterii czy sztućców, ponieważ zawierają one domieszki innych metali. Metale te jak np. cyna czy ołów mogą spowodować poważne zatrucia. Elektrody występują najczęściej pod postacią drutu o śr. 3-4 mm i długości 10-15 cm, oraz pod postacią płaskowniczków z blach srebrnej owym:1 cm x 10-15 cm. Nie wiem czy będzie możliwość zakupu ich w kraju, można spróbować u jubilerów pamiętając, że srebro musi być najwyższej jakości tj. 9.99,

Wiele firm internetowych oferuje je do sprzedaży w cenach od 10 do 20 $ us. cena ta w zasadzie odpowiada cenie 1 buteleczki srebra koloidalnego. Na zdjęciu Nr. 1 zamieszczam wygląd typowych elektrod.

Następnie będziemy potrzebowali źródła prądu stałego o napięciu ok 30V, w najprostszym przypadku mogą to być 3 baterie 9V połączone w sposób podany na zdjęciu Nr.2 lub dowolny zasilacz( prostownik) dający napięcie ok. 30V.

Następnie będziemy potrzebowali destylowanej wody przeznaczonej do celów spożywczych. Dużym ułatwieniem będzie zastosowanie dowolnego miliamperomierza o minimalnym zakresie 5 ma, może to być każdy miernik uniwersalny lub miliamperomierz tzw. tablicowy. W razie braku miliamperomierza można zastosować żaróweczkę onap. ok.30V. Do skompletowania całego urządzenia potrzebne będzie jeszcze naczynie szklane np. słoik czy szklanka( w moim przypadku stosuję pojemnik z expresu do kawy) oraz kilka przewodów najlepiej zakończonych po obu stronach krokodylkami. Można też zastosować lutowanie lub nawet wykonanie połączeń za pomocą tzw.okrętki. 

Polecamy  Biopierwiastki i ich wpływ na zdrowie

Przed przystąpieniem do produkcji należy naczynie dokładnie wymyć i następnie wypłukać je destylowaną wodą. Elektrody po oczyszczeniu i wypłukaniu w wodzie destylowanej mocujemy na plastikowym wsporniku w odległości ok. 4-5 cm.. Po zanurzeniu elektrod w naczyniu wypełnionym wodą destylowaną podłączamy elektrody do źródła prądy w/d szkicu Nr5. W początkowej fazie miliamperomierz będzie wskazywał zero lub bardzo mały prąd płynący przez układ, w przypadku zastosowania żaróweczki nie będzie ona świeciła na tym etapie. Przez pierwsze pół godziny z reguły nie zaobserwujemy żadnych zmian (czasem trwa to nieco dłużej). Pierwszymi objawami pracy generatora będzie pojawienie się bąbelków gazu na elektrodach jak i mały wzrost przepływu prądu. Należy teraz obserwować dokładnie elektrody, gdy zauważymy, że elektrody pociemniały należy oczyścić je dokładnie. Do oczyszczania elektrod można użyć papierowego ręcznika i drobinę SD oczyszczanej lub pasty do zębów pod warunkiem że nie zawiera fluoru, można też użyć szorstkiej ściereczki do naczyń lub delikatnego papieru ściernego. Po oczyszczeniu z nalotu płuczemy elektrody pod bieżącą wodą i następnie wodą destylowaną. Oczyszczone elektrody podłączamy z powrotem do układu. W miarę upływu czasu będzie konieczność czyścić elektrody coraz częściej, będziemy też obserwować wyraźny wzrost przepływu prądu na miliamperomierzu lub zwiększenie siły świecenia żaróweczki. Możemy też zaobserwować że z elektrod zaczną wypływać mgliste smugi koloru złocisto żółtego. Kontynuujemy ten proces do czasu, gdy miliamperomierz pokaże 5 miliamperów ( lub żaróweczka zacznie jasno świecić) zajmuje to ok. 1,5 do 2 godzin. Otrzymany produkt powinien być klarowny, prześroczysty lub o lekko złotawym odcieniu. Złocisty odcień srebra koloidalnego jest uznawany za oznakę produktu wysokiej jakości. Proces ten jest dość długo trwały o. 2 godz. lecz zapewnia dobrej jakości srebro koloidalne o zawartości ok. 5 /10 ppm czystego srebra w koloidzie. Proces można przyśpieszyć stosując gorącą wodę, lecz osobiście preferuję wodę o temp. pokojowej, jako że zapewnia produkcję znacznie mniejszych a tym samym skuteczniejszych cząsteczek srebra. Otrzymany koloid jest lekko gorzkawy z charakterystycznym lekko metalicznym posmakiem. Srebro koloidalne należy przechowywać w butelkach z ciemnego szkła, w ciemnym pomieszczeniu i pokojowej temperaturze.

Polecamy  Produkty Dermena na łysienie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*